משפט מסחרי

משרדנו מספק סיוע ויעוץ משפטי שוטף ללקוחות ישראלים ובינלאומיים רבים. מבין לקוחותינו נמנות חברות ישראליות ציבוריות ופרטיות, וכן חברות בינלאומיות הפועלות בישראל.

אנו מבינים את הצרכים והאתגרים המורכבים הניצבים בפני תאגידים ואנשי עסקים בסביבה עסקית דינאמית ומפוקחת ומייעצים ללקוחות באספקטים שונים ומגוונים של המשפט העסקי, כנדרש לצורך הניהול היומיומי של עסקיהם. בנוסף, אנו מייעצים ומלווים את לקוחות המשרד בביצוע עסקאות בהיקפים שונים וכן בהתקשרויות מקומיות ובינלאומיות.

השירות המשפטי שמעניק המשרד בתחום המשפט המסחרי הינו מקיף, וכולל בין היתר, הקמה של חברות ושותפויות; ייעוץ, ניהול משא ומתן וטיפול ברכישה, במכירה ובמיזוג של תאגידים ועסקים; השקעות הון; טיפול בהלוואות וסוגים אחרים של מימון; טיפול בהסדרי מימון בנקאי גדולים; ניסוח סוגים שונים של חוזי מכר והסכמים מסחריים ובכללם הסכמי הפצה, הסכמי סוכנות, הסכמי זיכיון, הסכמי אספקה, והסכמי פיתוח מוצרים; הסכמי עבודה לרבות הסדרי אופציות וסוגים אחרים של תגמול לעובדים ומנהלים וטיפול בעניינים אחרים הקשורים לחברות ולעסקיהן.

חדלות פירעון – פירוק, כינוס ושיקום חברות

למשרדנו ניסיון רב בטיפול בתיקי פירוק, כינוס נכסים ושיקום של תאגידים בתחומים רבים ושונים, כאשר עו"ד יעקב שפיגלמן מתמנה תדיר כבעל תפקיד בתיקים בהיקף רחב מטעם בית המשפט. אנו מתמחים בייעוץ וייצוג של חברות, מלווים ונושים בכל ההליכים הקשורים להליכי חדלות פירעון ומלווים לקוחות פרטיים בהליכי פשיטת רגל.

לאחרונה טיפל המשרד בליווי הפירוק של בית החולים ביקור חולים בירושלים, שהוא אחד מתיקי הפירוק המורכבים והגדולים הקיימים במשק ואשר מטופל על ידי הדרג הבכיר במשרדי האוצר והבריאות.

פרויקטים נוספים שבהם טיפל המשרד בתחום זה הינם תיק כינוס נכסים של פרויקט חפציבה בעיר אלעד, תיק כינוס נכסים של פרויקט טיהור שפכים בראש פינה, תיק כינוס נכסים של בית אבות לב הכרמל בחיפה, תיק הקפאת הליכים של חברות מקבוצת הוצאה לאור פלדהיים בירושלים, פירוק חברת הנדל"ן הבורסאית דיגל, ייצוג חברות מזון ונדל"ן גדולות בהסדר הנושים בעניין מגה, ועוד.

נדל"ן ומקרקעין

למשרדנו ניסיון עשיר ומגוון בתחום הנדל"ן והמקרקעין. אנו מייצגים באופן קבוע חברות נדל"ן ציבוריות מהגדולות בישראל, וכן תאגידים ואנשי עסקים מקומיים וזרים הפעילים בארץ בתחום הנדל"ן.

משרדנו מלווה מגוון רחב של עסקאות בתחומי הנדל"ן כגון בניה למגורים, פרויקטים של נדל"ן מניב, הקמת קניונים ומרכזי קניות, מלונאות, בתי אבות, עסקאות קומבינציה, מכרזים, רכישת קרקעות, רכישת מבנים למגורים ולתעשייה   ושאר עסקאות נדל"ן מסוגים שונים.

הליווי המשפטי לו זוכה הלקוח כולל טיפול אישי של צוות המשרד בראשות עו"ד יעקב שפיגלמן בכל שלב משלבי העסקה, החל מבדיקות הנאותות וניהול המו"מ, זיהוי סיכונים, ניסוח הסכמים, ייצוג מול גופי מימון וליווי בנקאי, הליכי תכנון ובניה, היבטי מיסוי, ועד לרישום העסקה.

למשרדנו ניסיון רב בליווי שוטף של מרכזים מסחריים וקניונים, בכל הסוגיות הקשורות לפעילותם, החל משלב התכנון וההקמה ועד לליווי מערכת היחסים מול השוכרים בהיבטים השונים של התקשרות זו.

למשרד ניסיון גם בכינוס נכסים והליכי פירוק הקשורים בנכסי נדל"ן, הנובע בין היתר, ממינויו של עו"ד יעקב שפיגלמן כמפרק חברות נדל"ן וחברות בעלות נכסי נדל"ן רבים ומורכבים.

ליטיגציה

משרדנו מעניק ללקוחותיו ייצוג מלא בבתי המשפט בתחום האזרחי והמסחרי.

מחלקת הליטיגציה של המשרד מייצגת לקוחות בסכסוכים עסקיים ואזרחיים בכל תחומי המשפט המסחרי. הייצוג כולל את כל תחומי המשפט המסחרי לענפיו, ובכלל זה: דיני תאגידים, דיני חוזים (ובכלל זה סכסוכים שעניינם חוזי הפצה ושיווק מקומיים ובינלאומיים), דיני עבודה, מקרקעין, חדלות פירעון, משפט מנהלי – כולל עתירות לבג"צ ולבתי משפט לעניינים מנהליים וייצוג בפני משרדי ממשלה ורשויות מנהליות למיניהן, לרבות בנושאי מכרזים, רישיונות, היתרים והחלטות מנהליות ודיני ההגבלים העסקיים (כך, למשל, המשרד ייצג נאשמים בכתב אישום בגין עריכת הסדר כובל שבו בסופו של דבר זוכו הנאשמים מכל אשמה).

בנוסף נוסף, הצוות המשפטי מספק שירותים משפטיים לפתרון סכסוכים וכן ייעוץ אסטרטגי הצופה פני סכסוך משפטי. בכלל זה, צוות המשרד פועל למניעת התפתחותם של סכסוכים משפטיים, ומסייע ללקוחות המשרד במידת הצורך להימנע מהגעה לערכאות ומהליכי ליטיגציה והשלכותיהם הנלוות או להיות ערוכים לקראת הליכים שכאלו.

תובענות ייצוגיות

למשרדנו ניסיון ייחודי בתחום זה ואספקלריה רחבה של התחום, הבאים לידי ביטוי הן בייצוג תובעים והן בייצוג נתבעים בהליכי תובענות ייצוגיות.

משרדנו ייצג ומייצג תובעים ייצוגיים בתובענות ייצוגיות מורכבות בפרופיל גבוה ובהיקפים רחבים במגוון רחב של תחומים ובכללם, ביטוח, בנקאות, הגנת הצרכן, הגבלים עסקיים, נגישות לנכים, דיני החברות וניירות ערך. משרדנו ניהל ומנהל  תיקים רבים שהסתיימו לטובת חברי הקבוצה והציבור בכללותו, בין אם בשלב אישור הבקשה כייצוגית ובין אם לאחריו. כמו כן, משרדנו היה שותף לכמה תקדימים משפטיים בתחום התובענות הייצוגיות. כך, למשל, משרדנו ייצג תובע בתביעה שאושרה כייצוגית כנגד חברת PayPal העולמית, בה נפסק תקדים משפטי שסלל את הדרך להגשת תביעות ייצוגיות בישראל כנגד חברות ענק בינלאומיות.

כחלק מהניסיון הייחודי של המשרד, אנו עוסקים גם בייצוג תאגידים גדולים וקטנים בהתמודדות עם תובענות ייצוגיות המוגשות נגדם. רובן המכריע של התובענות הייצוגיות בהן אנו מטפלים כמייצגי נתבעים הסתיימו בדחייה של בקשת האישור, או בהסתלקות התובע מהבקשה.

צרו איתנו קשר

רח' ז'בוטינסקי 7, רמת גן
מגדל משה אביב, קומה 54

טלפון: 03-6114141
פקס: 03-6114142
אימייל: global@sp-law.co.il